Torty na weselne przyjęcie – słodkie dopełnienie tej wyjątkowej, niecodziennej okazji życiowej

Fakty przedstawiają się tak – sama organizacja weselnego przyjęcia, to proces czasochłonny i złożony z licznych etapów. Kiedy mamy już wybrany kościół, lokalizację przyjęcia weselnego, trzeba pomyśleć również o całej liście tematów, które wiążą się z posiłkami. O ile wybranie dań obiadowych, nie będzie nastręczać problemu, jest pewien element, który naprawdę bardzo skutecznie spędza sen z powiek, szczególnie naszym pannom młodym. Weselny tort…
Biorąc poprawkę na wyjątkową okoliczność, którą właśnie są uroczystości ślubne i wesele, jest całkiem logiczne, że również i taki tort musi przedstawiać się w wyjątkowy sposób. Jest to możliwe jeśli zostanie umieszczona na szczycie figurka na tort weselny np: Młoda Para, obrączka ślubna, itp. Nie ma więc opcji, że kupimy sobie standardowy tort w jakiejś cukierni.
Zamówienie naszego tortu to jedno, bo jako finałowy etap w całym tym żmudnym procesie, pójdzie naprawdę w błyskawicznym tempie. Czym powinien odznaczać się naprawdę świetny tort? Weźmy pod uwagę kilka różnych czynników:
– dobierajmy rozmiar tortu do liczby gości – jest logiczne, że przy setce lub nawet więcej, trzeba będzie kupić piętrowy lub złożony z kilku większych prostokątnych bloków tort – przecież musi wystarczyć porcji dla każdego!
– zważywszy na to, że uroczystość w generalnym ujęciu jest mocno zakrapiana i zagryzana, unikajmy raczej tortów, które będą naprawdę słodkie; lepiej postawić na takie połączenia, które będzie odróżniać wyraźna lekkość. Jednym z hitów w ostatnich latach, na ślubach są torty śmietanowo-malinowe. Co jest zrozumiałe, przed nami cały wachlarz smaków, z których możemy wybrać.

Należy mieć na uwadze, że takie właśnie zlecenia nie zawsze trzeba realizować w tych najbardziej modnych, sieciowych cukierniach. Manny też wiele domowych „ekspertek”, które mogą dla nas wyczarować naprawdę wyjątkowy wypiek. Wiemy przecież, że wśród polskich gospodyń domowych, możemy odnaleźć całe mnóstwo takich, które za swoją ulubioną „działkę” obrały sobie właśnie torty i ciasta. Trzeba powiedzieć, że torty zlecane prywatnie albo też z mniejszych cukierni, są naprawdę znacznie tańsze, niż te z cukierni sieciowych. Co za tym idzie, będziemy mogli zaoszczędzić niemałą sumę, którą można przeznaczyć później na dodatkowe dodekorowanie sali.
W praktycznej mierze, mamy bardzo dużo opcji do wyboru, każdy zatem może wybrać coś dla swoich potrzeb. Inspiracji będą w stanie dostarczyć różne gazety branżowe, z przepisami i ciekawymi poradami kulinarnymi. Na dodatek zaś, od czego jest internet? Słodkich serwisów blogowych mamy coraz więcej, a szczegółowe opisy przygotowań, zwieńczone fotografiami ostatecznego efektu, stanowią naprawdę gigantyczny wabik do tego, by dać upust swej fantazji i wyczarować sobie ewidentnie wyjątkowy, niezapomniany tort, o którym goście będą wspominali niemalże tak długo, jak o unikatowej kreacji panny młodej. Jeśli którakolwiek z osób ma przekonanie, że to będzie niemożliwe, warto spojrzeć do wyżej wspomnianych źródeł, wtedy bez wątpienia pogląd na całą sprawę zmieni się w naprawdę mocnym stopniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s